Strona główna
🠒
O Instytucie

O Instytucie

Kim jesteśmy?

Instytut Badań nad Turcją (IBnT) to fundacja o charakterze badawczym (think-tanku), zajmująca się Turcją w kontekście politycznym, międzynarodowym, gospodarczym, historycznym i kulturowym, ze szczególnym uwzględnieniem tureckiej polityki wewnętrznej i zagranicznej w XX i XXI.

Największą siłę naszej fundacji stanowią eksperci i ekspertki przy niej afiliowani. To właśnie ich wiedza i doświadczenie pozwala na bardzo wysoką merytorycznie jakość publikowanych przez nas materiałów. Zależy nam na stworzeniu wyspecjalizowanego ośrodka badawczego, który odpowie na najważniejsze potrzeby odbiorców w Polsce i na świecie, będzie dzielił się specjalistyczną wiedzą, a także wspierał środowiska polskie i tureckie we współpracy na różnych polach.

Zakres zainteresowań IBNT

W ramach Instytutu publikujemy w tym momencie podcast „W szpilkach dookoła świata” omawiający turecką politykę zagraniczną i wewnętrzną, którego zadaniem jest spojrzenie na zagadnienie tureckiej polityki z różnych perspektyw. Na naszej stronie dostępne są także komentarze #TurkishExpress omawiające na bieżąco najważniejsze wydarzenia w kraju nad Bosforem oraz debaty „Krakowskie rozmowy o Turcji” z udziałem międzynarodowych ekspertów, poruszające różne aspekty relacji polsko-tureckich. Na naszych mediach społecznościowych na bieżąco znajdą Państwo informacje o wydarzeniach historycznych, politycznych, sportowych oraz ciekawostkach kulturowych.

Na naszym blogu znajdą państwo zarówno dłuższe teksty dotyczące ciekawych tematów związanych z Turcją, jak i krótkie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Ponadto zajmujemy się tworzeniem raportów oraz pogłębionych analiz eksperckich, zarówno dostępnych szerokiemu gronu odbiorców, jak i na zlecenie instytucji publicznych i prywatnych, w tym firm zainteresowanych tureckim rynkiem.

Współpracujemy z polskimi i zagranicznymi uczelniami, ośrodkami eksperckimi oraz mediami.

Cele IBNT

Celem naszej fundacji jest promowanie rzetelnej wiedzy o Turcji, zapraszając do współpracy ekspertki i ekspertów, a także zbierając wokół siebie środowisko specjalizujące się w tematach bliskowschodnich, ze szczególnym uwzględnieniem Turcji, w celu wymiany myśli, poglądów oraz wypracowania rozwiązań na przyszłość. Chcemy być częścią polskiej debaty publicznej dotyczącej kierunków polityki zagranicznej, zwracając uwagę, że określając jej kierunki należy wziąć pod uwagę również bardziej oddalone kierunki świata, szczególnie o tak dużym znaczeniu jak Turcja.

Sprawdź nasz kanał na YouTube

Zobacz 🠒
Mapa strony
© 2023, Instytut Badań nad Turcją
crossmenu